Mısır Patlatırken Bunu Yapın! Patlamamış Tek Bir Mısır Tanesi Bile Kalmıyor

Dünya üzerinde en çok tüketilen atıştırmalar arasında yer alan patlamış mısır, özellikle evde yapıldığında masrafsız bir abur cubur haline dönüşebiliyor.

Yağ oranı ve patlatma süresi gibi faktörler mısırın lezzetini etkilerken, yanlış teknikler kullanılması halinde mısırların büyük bir bölümünün patlamadan şiştiğine şahit olunabiliyor. Peki en doğru tekniği kullanmanın ve patlamış mısırların ziyan olmasını engellemenin formülü ne?

EŞSİZ BİR PATLAMIŞ MISIR İÇİN BU PÜF NOKTALARA DİKKAT EDİN

Patlamış mısır, en sevilen atıştırmalıklardan biridir. Özellikle dizi veya film seyrederken patlamış mısır yemek çok keyiflidir. Evde mısır patlatırken bazı püf noktaları bilmek gerekiyor.

Patlamış mısır yaparken lezzetli olması için zeytinyağı kullanın. Özellikle midesi hassas olanlar mutlaka ayçiçek yağı yerine zeytinyağı kullanmalı.

– İhtiyaç Duyulan Malzemeler

Derin ve ince tabanlı bir tencere, 4 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, 1 çay kaşığı kadar tuz ve isteğe göre baharat.

1 çay bardağı mısır ilk patlatma için yeterli olacaktır.

– Tarif

Tencereyi orta ısıda açmış olduğunuz ocağın üzerine koyun.

Tencerenin içerisine ilk olarak yağı ve mısırları ekleyin. Bu adım büyük önem taşıyor. Tencereye eklediğiniz mısırları ve yağı birbirine iyice yedirin.

Mısırlar biraz şişmeye başlayacak ve ardından rengi değişecek. Bu aşamaya kadar tencerenin kapağını açık tutmalısınız. Ardından tuzu ilave ederek tencerenin kapağını kapatın ve ocağın altını da biraz açın. Tencereyi arada bir sallamanız gerekiyor.

Mısırların patlama sesi bitinceye dek tencerenin kapağını sakın açmayın. Mısırların hareketi bitip sesleri kesilince artık ocaktan alabilirsiniz. Patlamış mısırınızı derin bir kaba dökerek servis edin. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x