Kağıthane’de İstanbul Kent Manzaraları karma resim sergisi düzenlenecek

Kağıthane Belediyesi ve  İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğünün öğrenci kulüplerinin organizasyonunda İstanbul Kent Üniversitesinin Kağıthane Kampüsünde “Kent Manzaralı” karma resim sergisi düzenlenecek.

01 Mart 2024 Cuma günü açılışı gerçekleştirilecek olan resim sergisi sanatçı Denizhan Özer’in küratörlüğünde yapılacak.

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ RESSAMLARI SERGİDE YER ALACAK

“Kent Manzaralı” isimli Resim Sergisi Türkiye’nin çok yakından bildiği ve tanıdığı birbirinden değerli yaklaşık otuzun üstündeki ressam, resim sanatçılarını ve konuklarını misafir ediyor olacak. 

Resim sergisinin özelliği Kağıthane’deki tüm liselerde okuyan öğrencilere, öğretmen ve okul idarecilerine açık bir sergi ve sosyal sorumluluk özelliği olması.

Proje ortağı Kağıthane Belediyesi katkıları ile birbirinden değerli ressamların yer alacağı sergide özellikle üniversite öğrencilerinin, üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerinin, kültürel bilgilerine katkı sağlamak, bölgenin kültür ve sanat çehresine yeni eserler kazandırmak, resim sanatı ile onları interaktif ve ressamlarla buluşturmak, ilham kaynağı ve ufuk açmak hedefleniyor.

15 GÜN BOYUNCA ZİYARET EDİLEBİLECEK

Bu bakımından sergide birçok kavramlara dikkat çekmek amacıyla yaklaşık otuzun üzerinde sanatçının farklı disiplinlerde ürettiği yapıtları “Kent Manzaraları” sergisiyle sanatseverlerle ve okul öğretmenleri buluşuyor. İstanbul Kent Üniversitesinin Kağıthane Kampüsünde 15 gün boyunca ziyaret edilebilecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x