Hüseyin Can Güner: ‘Beş yıl sonunda tüm Türkiye Çankaya’nın başarısını konuşacak’

Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner, Cebeci Mahallesi seçim ofisi açılışında projelerini açıkladı. İktidarın yarattığı toplumsal tahribata değinerek “yaraları CHP’li Belediyeler saracak” diyen Güner, Çankaya’ya yeni bir spor kompleksinin, yeni kreşlerin, istihdam akademisinin, emekli kampüsünün ve halk lokantasının sözünü verdi.

“Cumhuriyetin ve demokrasinin neferi, eşitliğin adaletin ve özgürlüğün yılmaz savunucusu Çankayalılar” diyerek sözlerine başlayan Güner, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı özgürlük ve demokrasi yolunda ilerleyen kıvançlı gençler olarak asla geri dönmeyeceğiz, sizlerden aldığımız güçle bunu daha ileri taşıyacağız” dedi.

“Gençlerin, kadınların, engellilerin, emeklilerin yaşamını çalan, işçinin, emekçinin emeğini sömüren bu iktidar, geçtiğimiz yıllarda toplumun ve hayatın her alanında tahribat yarattı. Eğitimi tahrip ettiler, kültürü sanatı tahrip ettiler, çevreyi doğayı talan ettiler, ekonomiyi mahvettiler” sözleriyle 22 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına eleştiriler getiren Güner, seçimden önce verilen sözleri hatırlatarak “mülakatı kaldıracağız dediler, ekonomiyi düzelteceğiz dediler, işsizliği bitireceğiz dediler ama sözlerini tutmadılar” dedi.

Mayıs 2023 Genel Seçimleri’nde bu devran dönsün, iktidar değişsin diyerek yola çıkıldığını ama işlerin istendiği gibi gitmediğini söyleyen Güner, “Onlar sözünde durmadı ama biz de daha son sözümüzü söylemedik. 31 Mart’ta Çankayalılar, Ankaralılar ve tüm Türkiye asıl sözünü söyleyecek ve bu iktidara hak ettiği tokadı hep birlikte vuracağız.”

‘İKTİDARIN YARATTIĞI TAHRİBATI CHP’Lİ BELEDİYELER ONARIYOR’

Yaşamdaki tahribatın Cumhuriyet Halk Partili belediyeler sayesinde onarıldığını vurgulayan Güner; “CHP’li belediyeler tüm Türkiye’de kültüre, sanata sahip çıkıyor, eğitimi destekliyor, dayanışmayı örgütlüyor, gençlere kucak açıyor. Biz de bugüne kadar yapılan hizmetleri daha ileri taşımanın sözünü veriyoruz.” diyerek Çankayalılarla projelerini paylaştı.

Güner, konuşmasında şunları söyledi:

“Mansur Başkanla birlikte Ankara Halkçı Belediyecilikle tanıştı, Ankara’da rantçı belediyeciliğe son verdik. Eskiden Ankara’da belediye başkanlarının çocuklarını kurduğu spor kulüplerini, televizyon kanallarını konuşuyorduk, Ankaralının parasının nasıl çarçur edildiğini konuşuyorduk ama 5 yıllık dönemde halkın parası nasıl halka harcanırmış bunu gösterdi Mansur Başkanımız. Sizlerden alacağımız güçle bu nasıl yapılırmış beş yıl daha tüm Türkiye görecek.

Yurttaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için doğum öncesinden başlayarak, erken çocuklukla, kreşlerle devam ederek, spor alanları açarak, gençliğinle parla Çankaya diyeceğiz. Çankaya’ya Türkiye’ye örnek olacak yeni bir spor kompleksi kazandırmanın vakti geldi, biz başaracağız.

İşsizlik en büyük sorunumuz. İstihdam ofisleriyle iş arayan gençlerimizi işverenlerle buluşturmakla kalmayacağız. Bir istihdam akademisi kurarak, tüm yurttaşlarımıza aynı zamanda meslek de edindireceğiz.

Bu iktidar en çok emekliye zulmetti, bunu herkes görüyor. Emeklilerimiz, yaşlılarımız artık sokağa çıkamaz hale geldi. Bir bardak çaya ulaşamaz hale geldi. Çankayamızda iktidarın tahrip ettiği yaşamı emeklilerimiz için de onaracağız. emekli lokalimizi, yaşlı bakım merkezimizi kazandıracağız ve aynı zamanda Türkiye’ye örnek olacak bir emekli kampüsünü de hep beraber hayata geçireceğiz.”

‘HALK LOKANTASI İLK İŞİM OLACAK’

“Cebeci’ye özel bir sözümüzü burada açıklamak istiyorum” diyen Güner CHP’li belediyelerde güzel örneklerinin de olduğu bir Halk Lokantası açılmasının ilk işi olacağını söyledi.

Tüm bu sözleri Çankayalılarla ve Mansur Yavaş ile birlikte hayata geçireceğini belirten CHP Çankaya Belediye Başkan adayı Güner, Mansur Yavaş’ın önündeki engelleri kaldırabilmek için Çankaya’dan rekor sayıda belediye meclis üyesini Büyükşehir’e göndermenin önemine vurgu yaptı.

Sokakta, meydanda, iyi günde kötü günde yanınızda, sizinle beraber olan bir belediye başkanı göreceksiniz ve 5 yılın sonunda bütün Türkiye’nin konuştuğu Çankaya başarısının kıvancını hep beraber yaşayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x