Gelecek Partili Ün ölümleri ‘çıplaklık’la kıyasladı, parti sözcüsü tepki gösterdi

Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırıları ile İsrail’in Gazze’de giriştiği katliamda sivil ölümlerini “kıyafet” üzerinden karşılaştırması sosyal medyada gündem oldu. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan isim vermeden ‘insan onuru’ tepkisi gösterdi.

Sema Silkin Ün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hamas’ın İsrail’deki müzik festivalinden kaçırıp kamyonet kasasında teşhir ettiği Shani Louk’a atıf yapıp yine kamyonet kasasında Filistinlilerin kefenli cansız bedenlerin görüldüğü bir fotoğrafı yayınlayıp şu yorumu yazdı: “Çok öfkeliyim en çok da İsrail medyasının yalanlarına kanıp bir avuç Filistinli’yi yalnız bırakanlara. Gündelik kıyafeti iç çamaşırı türevi olan birinin kamyonet kasasındaki görüntüsü üzerinden dünyayı ayağa kaldıranlar savaş suçu aradığınız bir kamyonet kasası varsa işte burada.” Ün’ün paylaşımına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

‘İNSAN ONURU’ TEPKİSİ

Bir süre sonra Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, isim vermeden Ün’e tepki gösterdi: “Gelecek Partisi’ni anlatırken referans kaynağım her zaman parti programımız oldu. Kurucusu olduğum partinin, siyasetinin temeline “insan onurunu korumayı ve yüceltmeyi” yerleştirmesinden gurur duydum. İnsan onurunu korumanın ve yüceltmenin temel şartı; Mağdur kim olursa olsun, Hangi kıyafeti giyerse giysin, Hangi dine ve mezhebe sahip olursa olsun, Hangi yaşam biçimini tercih ederse etsin, yaşadığı her mağduriyette amasız ve fakatsız yanında olmaktır. Katledilen insansa gerisi teferruattır.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x